Za co zapłacimy biorąc kredyt hipoteczny?

  Jesteś na etapie kupna mieszkania czy budowy domu i chcesz wspomóc się hipoteką? Czy wiesz za co możesz jeszcze zapłacić oprócz samej raty kredytu?

  Dodatkowych kosztów może być AŻ 15! 😱Niektóre z nich to po prostu produkt cross-sellowy – czyli zarobek dla banku.

  Przykładowymi dodatkowymi kosztami mogą być:

  💸 Prowizja – najczęściej wynosi 0% , w skrajnym przypadku 3%. Większość banków chowa prowizję w pozostałych 14 kosztach.

  💼 Ubezpieczenie od utraty pracy – brzmi rozsądnie, gdybyś miał stracić pracę, prawda? I na tym się kończy, że tylko brzmi. Zadziała, gdy będą masowe zwolnienia lub firma upadnie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub masz umowę zlecenie – przykro mi, ale ubezpieczenie również nie zadziała

  .🏠 Ubezpieczenie nieruchomości – w każdym banku klient może mieć swoje ubezpieczenie. Bankowe zabezpiecza tylko mury. W tej samej cenie, co proponuje bank możesz mieć ubezpieczenie, które o wiele lepiej i kompleksowo zabezpieczy Twoje przyszłe mieszkanie lub dom.

  To tylko niektóre z kosztów około kredytowych. Możesz się o nich dowiedzieć dopiero przy okienku w banku. Dlaczego nie sprawdzić tego wcześniej? Na etapie sprawdzania zdolności dowiesz się też o wszystkich kosztach około kredytowych, które mogą się pojawić.

  Ważne, aby porównać oferty i wybrać tą, która będzie najtańsza i będzie miała jak najmniej kosztów.