Jak przygotować się do kredytu?

  Planujesz kredyt? Zaplanuj go dobrze. Kredyt hipoteczny to zobowiązanie nieco dłuższe niż spłata rat za telewizor czy pożyczki gotówkowej.

  To zobowiązanie wobec banku przeważnie trwa 25-30 lat. Decyzja o kredycie raczej nie wygląda w ten sposób, że budzisz się w poniedziałek o 8 rano i postanowiłeś/aś wziąć kredyt więc o 9:15 już czekasz przy okienku w banku.

  No właśnie, do kredytu przymierzamy się znacznie wcześniej. Co warto mieć na uwadze przygotowując się do tej decyzji?

  🧮 Sprawdź swoją zdolność kredytową – dowiedz się czy przy Twoich zarobkach będziesz mógł/mogła pozwolić sobie na daną wysokość kredytu.

  💵 Ile będzie wynosiła Twoja rata? – sprawdź ile będzie wynosić ten comiesięczny wydatek.📆 Kiedy zaczniesz spłacać kredyt? – czyli co będzie w przypadku, gdy deweloperowi zostały jeszcze 2 kwartały do ukończenia budowy, a bank już wcześniej wyda pozytywną decyzję.

  ⏳ Zaplanuj wcześniejszą spłatę – możesz spłacić wcześniej swój kredyt niż w 30 lat, na które deklarowałeś/aś się w banku.

  Co jeszcze warto zrobić przed kredytem? Na to pytanie odpowiedzi może udzielić doradca po bezpłatnej konsultacji ponieważ trzeba dokładnie przeanalizować obecną sytuację gospodarstwa domowego i dopiero wtedy dopasowywać odpowiednie rozwiązania.

  A gdybyś mógł/mogła spłacić swój kredyt znacznie wcześniej niż te 30 lat i dzięki temu zaoszczędzić dziesiątki lub setki tysięcy złotych to czy chciałbyś/chciałabyś to zrobić?